Отримання електричних параметрів діода в умовах кімнатної температури в пристрої на основі InAsSb

Автори K. Mahi , B. Messani, H. Aït-Kaci
Приналежність

Laboratoire de Physique des Plasmas, Matériaux Conducteurs et leurs Applications (LPPMCA), Faculté de Physique, Département de Physique Energétique, Université des Sciences et de la Technologie d'Oran Mohamed Boudiaf, USTO-MB, BP 1505, El M'naouer, 31000 Oran, Algérie

Е-mail mahikhalidou@yahoo.fr
Випуск Том 11, Рік 2019, Номер 4
Дати Одержано 12 травня 2019; у відредагованій формі 02 серпня 2019; опубліковано online 22 серпня 2019
Посилання K. Mahi, B. Messani, H. Aït-Kaci, Ж. нано- електрон. фіз. 11 № 4, 04030 (2019)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.11(4).04030
PACS Number(s) 61.72.uj, 61.82.Bg, 61.82.Fk
Ключові слова InAsSb, I-V характеристика (2) , Послідовний опір (4) , Коефіцієнт ідеальності (7) , Струм насичення (3) , Процес дифузії.
Анотація

У компонентах на основі напівпровідників з використанням p-n-переходів, простих гетеро-переходів або в інших різних напівпровідникових системах велике значення має вольт-амперна характеристика (I-V), оскільки вона надає інформацію про роботу пристрою, характеристики і процеси перенесення заряду, що відбуваються в структурі пристрою. З прямої I-V характеристики можна отримати ключові електричні параметри, пов'язані з роботою пристрою, наприклад, послідовний опір (Rs), струм насичення (Is) і коефіцієнт ідеальності (n). Отримання правильних значень цих трьох параметрів, що залишається відкритою проблемою, іноді є складним завданням, особливо коли пристрій демонструє важливий вплив послідовного опору. Цей ефект часто викликає неідеальну або неекспоненційну I-V поведінку компоненти. Для отримання точних значень Rs, n і Is за умови кімнатної температури і прямої I-V характеристики, виміряної на діодах на основі подвійної межі поділу GaAlAsSb(p)/GaAlAsSb(n)/InAsSb(n), ми застосовували метод, який полягає у використанні зовнішніх резисторів, з'єднаних послідовно з пристроєм під час вимірювань. Для отримання величини Rs пристрою, а потім для знаходження точних значень n і Is був використаний простий математичний підхід для обробки даних. Цей підхід вперше застосовується до модельованих I-V даних, а потім до I-V характеристик, виміряних на наших мезо-діодах. Результати, отримані як для модельованих, так і для виміряних характеристик, порівнюються з результатами, отриманими при використанні інших підходів, що зустрічаються в літературі. Відповідно до значень, отриманих для електричних параметрів нашого пристрою, процес дифузії дірок від InAsSb до бар'єру GaAlAsSb, здається, відповідає за електричний потік у нашій структурі. Останній результат узгоджується з результатами, опублікованими іншими авторами і пов'язаними з подібною до нашої напівпровідниковою системою.

Перелік посилань