Політика експертної оцінки

 

Наші рецензенти відіграють життєво важливу роль у підтримці високих стандартів "Журналу нано- та електронної фізики", саме тому всі вхідні рукописи рецензуються відповідно до процедури, описаної нижче.

Початкова оцінка рукопису

Спочатку головний редактор оцінює всі подані рукописи. Рукописи, що відхилені на цьому етапі, недостатньо оригінальні, мають серйозні наукові вади, мають погану граматику чи англійську мову або присвячені іншим науковим тематикам, які не присутні у нашому науковому виданні. Ті, що відповідають мінімальним критеріям, передаються на перевірку принаймні двом рецензентам.

Автори рукописів, відхилені на цьому етапі, будуть проінформовані протягом двох тижнів з моменту їх отримання.

Тип експертної оцінки

"Журнал нано- та електронної фізики" використовує "подвійне сліпе" рецензування, в якому рецензенти залишаються анонімними для автора (авторів) протягом і після процесу рецензування, тоді як особа автора (авторів) також невідома рецензентам .

Як обирається рецензент

По можливості, рецензенти підбираються відповідно до їхніх знань. Оскільки наша база даних рецензентів постійно оновлюється, ми вітаємо пропозиції щодо рецензентів від автора (авторів).

Звіти рецензентів

Рецензентів просять оцінити, чи рукопис:

- містить оригінальні наукові результати;

- методологічно обґрунтований;

- має результати, які чітко представлені та підтверджують висновки;

- автори правильно та вичерпно посилається на попередні відповідні роботи;

- автори дотримуються відповідних етичних вказівок, особливо щодо плагіату;

Редагування та виправлення стилістичних помилок не є частиною процесу рецензування, проте рецензентам рекомендується пропонувати виправлення мови та стилю рукопису. У деяких випадках рукопис може бути повернутий автору (авторам) для повного мовного та стилістичного перегляду.

Скільки часу триває процес розгляду?

Для "Журналу нано- та електронної фізики" типовий час першого етапу процесу рецензування становить приблизно 6 тижнів, максимум два місяці. Якщо рецензії від отриманих двох рецензентів суперечать одне одному або процес рецензування затримується, може бути назначено додаткового рецензента. У деяких випадках, коли надзвичайно важко знайти другого рецензента, який би переглянув рукопис, за умови, що перший рецензент надав переконливу рецензію, рішення про прийняття, відхилення або прохання автора про перегляд може бути прийняте на розсуд редактора на основі лише одного звіту рецензента. Рішення редактора буде надіслано автору з рекомендаціями рецензентів, як правило, включаючи дослівні коментарі останнього. Як правило, переглянуті рукописи надсилаються рецензентам для перевірки.

Підсумковий звіт

Остаточне рішення про прийняття або відхилення рукопису буде надіслано автору разом із рекомендаціями, зробленими рецензентами, включаючи (якщо це можливо) його дослівні коментарі.

Рішення головного редактора остаточне

Рецензенти радять головному редактору, який відповідає за остаточне рішення, прийняти або відхилити статтю.

Як стати рецензентом "Журналу нано- та електронної фізики"

Якщо ви в даний час не є рецензентом "Журналу нано- та електронної фізики", але хотіли б долучитися до цього процесу, зв’яжіться з редакцією за адресою jnep@sumdu.edu.ua.

Рецензування спеціальних випусків

Спеціальні випуски та/або матеріали конференцій можуть мати різні процедури колегіальної перевірки, в яких беруть участь, наприклад, запрошені редактори, організатори конференцій або наукові комітети, які всі звітують перед редактором спеціальних видань і, зрештою, головним редактором. Автори, що беруть участь у цих проектах, можуть отримати повні подробиці процесу експертної перевірки на запит від редакції (електронна адреса: jnep@sumdu.edu.ua).

 

Завантажити бланк рецензії.