Вимірювання кута атаки ракетного аерофізічного комплексу в польоті на основі датчика Холла і електронної вимірювальної системи

Автори А.М. Павлюченко, О.М. Шийко, Т.І. Клочкова
Приналежність

Сумський національний аграрний університет, вул. Г. Кондратьєва 160, 40021, Суми, Україна

Е-mail
Випуск Том 12, Рік 2020, Номер 4
Дати Одержано 18 березня 2020; у відредагованій формі 15 серпня 2020; опубліковано online 25 серпня 2020
Посилання А.М. Павлюченко, О.М. Шийко, Т.І. Клочкова, Ж. нано- електрон. фіз. 12 № 4, 04025 (2020)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.12(4).04025
PACS Number(s) 47.85.Gj
Ключові слова Ракетний аерофізичний комплекс (2) , Кут атаки, Бортова електронно-вимірювальна система, Датчик Холла, Магнітне поле Землі, Концентратори магнітного поля, Напруженість магнітного поля.
Анотація

Представлений метод прямого безперервного вимірювання кута атаки ракетного аерофізічного комплексу з використанням датчика Холла при русі по траєкторії для чисел Маха потоку М∞ ≤ 4.5, Рейнольдса по довжині головної частини ReL,∞ ≤ 108, прискорення а ≤ 32 g в умовах роботи двоступеневого ракетного двигуна на твердому паливі (РДТП). Детально описана бортова електронно-вимірювальна система аерофізічного комплексу, що включає датчик Холла, який є в даному експерименті датчиком орієнтації ракетного комплексу щодо повного вектора магнітного поля Землі. Датчик Холла був встановлений між двома концентраторами магнітного потоку з листового пермалою для посилення магнітного поля Землі. Напруження в каналі вимірювання магнітного поля визначалося залежністю u = K∙H, де K – коефіцієнт перетворення вимірювача, H – проекція вектора напруженості магнітного поля на вимірювач. Сигнал з датчика Холла надходив в магнітний накопичувач. На основі обробки траєкторних даних про вугол місця, азимут, дальність було встановлено, що напрямок вектора швидкості набігаючого зовнішнього потоку повітря в польоті ракетного комплексу з працюючим двоступінчастим двигуном РДТП не змінювався, а кут між віссю цього комплексу і повним вектором магнітного поля Землі був постійним. Це дозволило зробити висновок про рівність нулю кута атаки в польоті ракетного аерофізіческого комплексу з похибкою 0.3°. На основі льотних даних запропонована схема аерофізичного комплексу для вимірювання кута атаки некерованого надзвукового реактивного снаряда з метою вивчення його коливань і проблеми стійкості польоту на активній і пасивній ділянках траєкторії.

Перелік посилань