Властивості та застосування нанопористого оксиду кремнія, наповненого поліаніліном та йодом

Автори Tomasz Popławski1, Anna Pidluzhna2, Fedir Ivashchyshyn1, 2 , Piotr Chabecki1, Roman Shvets2
Приналежність

1Czestochowa University of Technology, Faculty of Electrical Engineering, 17, Al. Armii Krajowej, 42200 Częstochowa, Poland

2Lviv Polytechnic National University, 12, Bandera St., 79013 Lviv, Ukraine

Е-mail vashchyshyn@gmail.com
Випуск Том 11, Рік 2019, Номер 6
Дати Одержано 09 вересня 2019; у відредагованій формі 06 грудня 2019; опубліковано online 13 грудня 2019
Посилання Tomasz Popławski, Anna Pidluzhna, et al., Ж. нано- електрон. фіз. 11 №6, 06023 (2019)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.11(6).06023
PACS Number(s) 81.05.Rm
Ключові слова Нанопориста матриця МСМ-41 (2) , Структура гість-господар, Поліанілін (4) , Імпедансна спектроскопія (9) , Діелектрична проникливість, Тангенс кута втрат, Термостимульована деполяризація (4) .
Анотація

Властивості речовин в нанометровому масштабі та поєднаних в складні ієрархічні структури значно відрізняються між собою і завдяки цьому стали предметом зацікавленості науковців протягом останнього десятиліття. Найбільш перспективні матеріали було отримано на основі МСМ-41 матриць, і клас МСМ-41, виповнений органічними сполуками, є одним із таких. Тому в роботі було синтезовано молекулярно-граткову нанопористу регулярну структуру на основі силікатної матриці МСМ-41, виповненої поліаніліном (PAN) та поліаніліном легованим йодом. Вперше було досліджено електричні властивості синтезованих сполук. Гібридну структуру одержано з використанням методу інкапсулювання та методики радикально-окислювальної “in-situ” полімеризації. Імпедансні характеристики одержаних пористих силікатних матриць виповнених PAN та PAN, легованим йодом, було досліджено в рамках цієї роботи. В результаті проведених досліджень було виявилено явище фотоіндукованої негативної ємності в наногібриді МСМ-41. Легування йодом гостьового компоненту призводить до появи гігантського магнето- та фоторезистивного ефектів. Характер змін частотної дисперсії імпедансу, тенгенса кута втрат та діелектричної проникливості за умов освітлення та в магнітному полі було встановлено. Дані дослідження термостимульованої деполяризації показують зміни в домішковому спектрі, спричинені різним вмістом гостьового компоненту в матриці МСМ-41. Встановлено параметри, при яких синтезовані наногібриди стають перспективними для застосування в квантових акумуляторах електричної енергії та ємнісно чутливих головок для зчитування інофрмації з магнітних носіїв.

Перелік посилань