Новий розчин для електрохімічної модифікації поверхні титану

Автори S. Kyrylenko1, O. Oleshko1, F. Warchoł2, Ye. Husak1, M. Basiaga3, A. Kazek-Kesik2, G. Dercz4, M. Pogorielov1, W. Simka2
Приналежність

1Medical Institute, Sumy State University, 2, Rymsky-Korsakov St., 40007 Sumy, Ukraine

2Silesian University of Technology, Faculty of Chemistry, 44-100 Gliwice, Poland

3Silesian University of Technology, Faculty of Biomedical Engineering, 41-800 Zabrze, Poland

4Institute of Materials Science, University of Silesia, 41-500, Chorzów, Poland

Е-mail m.pogorielov@gmail.com
Випуск Том 12, Рік 2020, Номер 6
Дати Одержано 25 вересня 2020; у відредагованій формі 15 грудня 2020; опубліковано online 25 грудня 2020
Посилання S. Kyrylenko, O. Oleshko, F. Warchoł, та ін., Ж. нано- електрон. фіз. 12 № 6, 06038 (2020)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.12(6).06038
PACS Number(s) 81.15.Pq, 87.85.J, 87.64.Ee
Ключові слова Плазмова електролітична оксидація, Титан (32) , Біоактивна поверхня, Дентальні імплантати, Біосуміс-ність, Скануюча електронна мікроскопія (5) , Енерго-дисперсійна спектроскопія, Контактний кут (5) .
Анотація

Дентальні та ортопедичні титанові імплантати є рутинним та доступним методом корекції в медичній практиці. Для подальшого підвищення безпеки та експлуатаційної довговічності досліджувались чисельні підходи щодо формування біоактивного поверхневого шару, який має забезпечити як підвищення остеоінгетрації, так і зменшити ризик бактеріальної інфекції і формування бактеріальних біоплівок, які є предиктором розвитку периімплантитів. Плазмова електролітична оксидація (ПЕО) є перспективним методом формування біоактивного шару на металевих субстратах. Запропоновано різні протоколи ПЕО з метою досягнення кращої біосумісності дентальних імплантатів та підвищення їх стійкості до бактеріальних інфекцій, а також підвищення стійкості до корозії. При цьому процеси формування суцільних та пористих поверхневих шарів все ще потребують уточнення та детального вивчення. Попередні дослідження показали, що додавання хелатуючого агенту до електроліту призводить до кращих результатів, зокрема до формування пористої структури та підвищення функціональної здатності. В даному дослідження розкриті характеристики параметрів ПЕО з використанням електроліту, який містить інший широко використовуваний хелатуючий агент – нітрилотріоцтову кислоту (NTA), а також фосфат калію та формут кальцію. Отримані результати сприятимуть подальшому розумінню механізмів процесу ПEO та встановленню рутинних протоколів комерційної експлуатації методу.

Перелік посилань