Вплив на інфрачервоні спектральні, структурні та морфологічні властивості наночастинок , осаджених за кімнатної температури

Автори C.K. Sheng, Y.M. Alrababah
Приналежність

Faculty of Science and Marine Environment, Universiti Malaysia Terengganu, 21030 Kuala Nerus, Terengganu, Malaysia

Е-mail chankoksheng@umt.edu.my
Випуск Том 12, Рік 2020, Номер 1
Дати Одержано 18 грудня 2019; у відредагованій формі 15 лютого 2020; опубліковано online 25 лютого 2020
Посилання C.K. Sheng, Y.M. Alrababah, J. Nano- Electron. Phys. 12 No 1, 01017 (2020)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.12(1).01017
PACS Number(s) 61.46.Df
Ключові слова Наночастинки CdS (3) , Функціональна група (2) , Кристалічна кубічна структура, Морфологія поверхні (10) .
Анотація

У роботі наночастинки CdS, оброблені за кімнатної температури, готували в розчині KOH шляхом осадження при різних значеннях рН, змінюючи концентрацію аміачної селітри (NH4NO3). Кристалічна фаза та розмір, морфологія поверхні та інфрачервоні частоти функціональних груп характеризувались відповідно рентгенівською дифрактометрією (XRD), скануючою електронною мікроскопією (SEM) та інфрачервоною спектроскопією з перетворенням Фур'є (FTIR). Зображення SEM показують, що наночастинки CdS мають сферичну форму. Тим часом, результат FTIR демонструє, що широка смуга, яка виникла в діапазоні 400-700 см – 1, може бути віднесена до структури молекулярних зв'язків CdS. Картини XRD ілюструють чотири добре помітні кристалічні піки, що представляють собою дифракційні площини кубічної фази CdS. Тим не менш, незначне зменшення інтенсивності як для інфрачервоних, так і для кристалічних смуг позначає незначне зниження кристалічності структури і далі вказує на те, що більш висока чистота менших наночастинок CdS проявляється із зменшенням значення pH. Крім того, дифракційний пік стає дещо розширеним, що означає зменшення середнього розміру кристаліту, яке підтверджується методом Дебая-Шеррера. Завдяки своїм унікальним наноструктурним та морфологічним особливостям наночастинки CdS, отримані в рамках цього дослідження, мають потенційне застосування у фотонних пристроях, оптоелектроніці, фотокаталізі та сонячних елементах.

Перелік посилань