Удосконалений підсилювач чутливості малої потужності з використанням методу від-новлення рівнів та порівняння продуктивності з існуючими топологіями за технологією 32 нм

Автори Divya , Neha Goel , Renu Rani , Hashmat Usmani
Афіліація

Department of Electronics and Communication Engineering, Raj Kumar Goel Institute of Technology, Ghaziabad, India

Е-mail divyaa.dutt13@gmail.com
Випуск Том 17, Рік 2025, Номер 2
Дати Одержано 12 січня 2025; у відредагованій формі 22 квітня 2025; опубліковано online 28 квітня 2025
Цитування Divya, Neha Goel, Renu Rani, Hashmat Usmani, Ж. нано- електрон. фіз. 17 № 2, 02007 (2025)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.17(2).02007
PACS Number(s) 85.40._e
Ключові слова Підсилювач чутливості (2) , Відновлення рівня (2) , Транзистор (27) , Затримка (4) , Струм (80) , Аналіз Монте-Карло.
Анотація

Підсилювачі зчитування (SA) є важливими в периферійних схемах статичної оперативної пам'яті (SRAM). Вони підвищують швидкість роботи, мінімізують споживання енергії та зменшують час доступу. У цій статті представлено модифікований та вдосконалений підсилювач зчитування з подвійним перемиканням рівнів напруги відновлення (DSLR-VMSA). Для моделювання конструкції використовувалися робоча напруга 1,8 В та 32-х наномтеровий технологічний вузол. Порівняльний аналіз з усталеними топологіями підсилювачів зчитування за такими параметрами, як споживання енергії, енергоефективність, затримка та струмові характеристики, показує переважну продуктивність DSLRA-SA. Примітно, що ця вдосконалена схема досягає споживання енергії 6,7 мкВт, що вдвічі менше, ніж у звичайного підсилювача зчитування з перехресним зв'язком напруги та фіксацією (CCVLSA). Показники енергії та затримки також демонструють помітні покращення. Дослідження включає поглиблений аналіз, такий як розмірний, метод Монте-Карло та температурний аналіз, а також оцінку впливу транзисторів сну, для підтвердження продуктивності покращеного підсилювача сну. Включення транзисторів сну в модифіковану конструкцію додатково зменшує споживання енергії, затримку та енергоспоживання, значно підвищуючи загальну продуктивність. Результати підкреслюють придатність та перевагу покращеного SA, особливо для застосувань малопотужних CMOS SRAM.

Перелік посилань