Розробка та впровадження двовісної системи стеження за сонцем у порівнянні із системою нерухомих панелей

Автори R. Saha , R. Bhattacharjee, R. Ali , Shubham , K. Chakraborty , M.G. Choudhury , S. Paul
Приналежність

Advanced Materials Research and Energy Application Laboratory (AMREAL), Department of Energy Engineering, North-Eastern Hill University, Shillong 793022, India

Е-mail paulsamrat17@gmail.com
Випуск Том 13, Рік 2021, Номер 3
Дати Одержано 10 січня 2021; у відредагованій формі 13 червня 2021; опубліковано online 25 червня 2021
Посилання R. Saha, R. Bhattacharjee, R. Ali, та ін., Ж. нано- електрон. фіз. 13 № 3, 03007 (2021)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.13(3).03007
PACS Number(s) 84.60.  h
Ключові слова Сонячна енергія (5) , Двовісна система стеження за сонцем, Система нерухомих панелей, Arduino Nano, Залежні від світла датчики (LDRs).
Анотація

Сонячна енергія є одним з найефективніших ресурсів через дешевизну джерела та його надійність. Найкращим способом досягти максимально можливої ефективності сонячних панелей є використання пристроїв стеження. Системи стеження за сонцем суттєво сприятимуть підвищенню ефективності збору енергії від фотоелектричних панелей. Системи стеження можуть бути як одновісними, так і двовісними. У роботі ми представили дизайн та аналіз продуктивності двовісної системи стеження за сонцем у порівнянні із системою нерухомих панелей. Ми визначили, що вихідна потужність, генерована двовісною системою стеження за сонцем, більше, ніж потужність системи нерухомих панелей. Результати роботи двовісної системи стеження за сонцем були проаналізовані порівняно із роботою системи нерухомих панелей і показали кращі характеристики с точки зору напруги, струму, потужності та можливості заряджання акумулятора. Двовісні системи стеження дають більше енергії, оскільки вони відстежують сонячне світло в обох напрямках. Отже, вони є більш ефективним, ніж нерухомі панелі.

Перелік посилань