Приймальна антена для збору радіочастотної енергії для діапазонів додатків Bluetooth і Wi-Fi у діапазоні до 6 ГГц технології 5G

Автори K. Mamta1, R.K. Singh2
Афіліація

1Dept. of Physics, Nalanda College of Engineering, Chandi, Nalanda-803108, Bihar, India

2University Department of Physics, Ranchi University, Ranchi-834008, Jharkhand, India

Е-mail mamta.singh548@gmail.com
Випуск Том 16, Рік 2024, Номер 5
Дати Одержано 15 травня 2024; у відредагованій формі 17 жовтня 2024; опубліковано online 30 жовтня 2024
Цитування K. Mamta, R.K. Singh, Ж. нано- електрон. фіз. 16 № 5, 05023 (2024)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.16(5).05023
PACS Number(s) 84.40.Ba
Ключові слова Збір енергії (2) , Радіочастота (3) , Мікросмугова антена (6) , Підсилення (20) , Зворотні втрати (3) , Приймальна антена.
Анотація

Збір радіочастотної (РЧ) енергії знаходить застосування в бездротових датчиках, радіочастотних кодах, розумних комутаторах, додатках пристроїв Інтернету речей тощо. На відміну від батарей, збір радіочастотної енергії відкритий для електромагнітних хвиль, що надходять від різних джерел, і немає обмежень щодо розмірів і тривалість застосування. Збирач радіочастотної енергії вловлює електромагнітну енергію від джерела, якому він піддається, і перетворює цю енергію на корисну напругу постійного струму. У цій статті ми пропонуємо основний блок РЧ-харвестера, мікросмужкову антену. Мікросмугова патч-антена має низку таких якостей, як невеликий розмір, низька ціна, простий дизайн, менша вага, легке виготовлення та багато іншого. Запропонована мікрополоскова антена для збору радіочастотної енергії розроблена з використанням підкладки FR4 з діелектричною проникністю 4,4 і тангенсом втрат 0,009. Субстрат знаходиться між землею та мідною металевою латкою. Обрана цільова робоча частота становить 2,4 ГГц і 5 ГГц, які знаходяться в діапазоні Wi-Fi. Використовується мікросмужкова лінія шириною 1,1 мм для узгодження навантаження з опором 50 Ом. Антена має вбудоване живлення. Розробка та моделювання виконуються за допомогою програмного забезпечення High-Frequency Structure Simulator (HFSS), а розміри антени визначаються стандартними рівняннями антени. Результати моделювання досягли посилення 7 дБ на 2,4 ГГц з низькими зворотними втратами (параметр S11). Зворотні втрати становлять близько – 13 дБ. Коефіцієнт посилення РЧ-харвестера при роботі на частоті 5 ГГц становить 6 дБі з неймовірно низькими зворотними втратами – 28 дБ. Завдяки наданим результатам і стабільній всеспрямованій діаграмі спрямованості запропонована конструкція антени підходить для використання в системах збору енергії для міліметрових хвиль, а саме. Програми Bluetooth, Wi-Fi та WiMAX як альтернативне джерело енергії, яке відповідає глобальним потребам у енергії через збільшення попиту на електроенергію.

Перелік цитувань