Золь-гель синтез наночастинок оксиду титану для фотонних і трансформаторних застосувань

Автори Venkatesh Yepuri, Addala Satyanarayana, Palikela Ramachandramurthy
Приналежність

Department of Electrical and Electronics Engineering, Swarnandhra College of Engineering and Technology, Narsapur, 534280, Andhra Pradesh, India

Е-mail venkatesh.yepuri555@gmail.com
Випуск Том 15, Рік 2023, Номер 3
Дати Одержано 15 квітня 2023; у відредагованій формі 25 червня 2023; опубліковано online 30 червня 2023
Посилання Venkatesh Yepuri, Addala Satyanarayana, Palikela Ramachandramurthy, Ж. нано- електрон. фіз. 15 № 3, 03025 (2023)
DOI https://doi.org/10.21272/jnep.15(3).03025
PACS Number(s) 61.46.Df, 81.20.Fw
Ключові слова Золь-гель синтез (2) , Наночастинки оксиду титану, XRD (90) , FTIR (29) , FESEM (8) , UV-VIS (10) , Трансформатор (3) .
Анотація

Наночастинки титану мають кілька промислових застосувань, включаючи косметику, оптичні, фотонні та електричні пристрої. Однак промислове виробництво цих частинок є важким і складним процесом і залежить від різноманітних фізичних характеристик, таких, наприклад, як температура. Це дослідження описує миттєвий промисловий метод виробництва наночастинок оксиду титану за допомогою вологого хімічного золь-гель синтезу. Аналіз синтезованих наночастинок оксиду титану за допомогою рентгенівської дифрактонограми (XRD) та інфрачервоної спектроскопії з перетворенням Фур’є (FTIR) виявив сильний дифракційний пік під кутом Брегга 25°, який можна віднести до фази анатазу оксиду титану, і вібраційні зв’язки при 463 см – 1 , що підтверджує наявність оксиду титану. Морфологію цих наночастинок діоксиду титану досліджували за допомогою скануючого електронного мікроскопа з емісією поля (FESEM), який визначив розмір частинок приблизно 37 нм. За допомогою спектроскопії дифузного відбиття (DRS) було вивчено оптичні властивості синтезованих наночастинок і визначено, що їх ширина забороненої зони становить 3,37 еВ. За кімнатної температури вимірювали діелектричну проникність і втрати наночастинок оксиду титану як функцію частоти. Крім того, частинки оксиду титану були змішані з трансформаторним маслом для оцінки його діелектричної міцності на пробій для кращих ізоляційних властивостей.

Перелік посилань